Najpierw zrób to dla siebie

Takie podejście wydaje się sprzeczne z naukami minionych pięciu tysięcy lat. Tak wielu dawnych Mistrzów robiło dużo rzeczy dla innych. Poświęcali siebie, a przynajmniej tak zostało to opisane w historiach ich życia. Jednak mogę cię zapewnić, że w wielu przypadkach, podstawową zasadą tych Mistrzów było tak naprawdę to, aby NIE SŁUŻYĆ innym. Przyjrzyj się temu dobrze. To żart. To w istocie kontrola. Jak możesz być Mistrzem, jak możesz być nauczycielem, jeśli nie dbasz o siebie? To bardzo prosta zasada.

Zostałeś wytrenowany, aby wierzyć, że zbawienie przychodzi przez służenie innym, przez składanie darowizn kościołom czy organizacjom, przez poświęcanie się. To jest, mówiąc wprost, bardzo stara energia.

Jako Mistrz Nowej Energii, w pierwszej kolejności, troszczysz się  o siebie -o swoje ciało, o swój umysł, o swojego ducha. Doprowadzasz sam siebie do równowagi. Dbasz o własną klarowność i zdrowie. Doprowadzasz się do płaszczyzny funkcjonowania w wielowymiarowy sposób. Widzisz, większość ludzi egzystuje wyłącznie w jednym  – ledwo co funkcjonują w trzech wymiarach. Ale ty zaczniesz teraz funkcjonować w wielu wymiarach naraz.

Gdy będziesz wewnętrznie klarowny, w równowadze i zdrowy, inni będą to widzieć i czuć. Staniesz się dla nich Standardem.  Z drugiej strony, kiedy sam jesteś załamany, chory, kiedy uciekasz przed poborcą podatkowym, bo jesteś spłukany finansowo, nie tworzy to dla innych żadnego przykładu i zasadniczo sprawia, że twoje mistrzostwo staje się kpiną. Inni ludzie potrzebują widzieć przykład mistrzostwa i bardziej niż cokolwiek innego – ZASŁUGUJESZ NA TO.

Czy możesz to zaakceptować? Zasługujesz na to. Zasługujesz, by opiekować się sobą. Widzisz, nie ufając sobie, byłeś utwierdzany w przekonaniu, że nie powinieneś zajmować się sobą. Wmawiano ci, że masz to robić dla wszystkich, tylko nie dla siebie.

Mistrz najpierw zajmuje się sobą i to wydaje się sprzeczne – jeśli nie w całości, to w znacznej części – z przekonaniami nabytymi w przeszłości. Będzie to również trudne do przyjęcia dla wszystkich uczniów, którzy przyjdą do ciebie. Początkowo będą wstrząśnięci, nawet rozgniewani, ale ostatecznie zrozumieją. NAJPIERW ZATROSZCZ SIĘ O SIEBIE.

Opiekuj się sobą. To najgłębsza i najświętsza rzecz, jaką możesz zrobić dla siebie.

 

Fragment pochodzi z książki Adamusa Saint Germain – Mistrzowie Nowej Energii